2. ročník - Dlouhá Třebová 16.06.2018

12.07.2018

Po loňském ohlasu jsme také letos uspořádali v naší obci sportovní den, kdy měl úplně každý možnost si zasportovat, přijít sportovce povzbudit nebo se večer třeba jen setkat se svými přáteli při hudbě a shlédnout vyhlašování úspěšných sportovců všech věkových kategorií a také vystoupení oddílů naší TJ. Stejně jako v loňském roce byla tato akce zařazena do projektu České unie sportu "ČUS Sportuj s námi!" (https://www.cus-sportujsnami.cz/)

Sportovalo se už od rána. V 09:00 hod. byly zahájeny prezentace pro jednotlivé disciplíny (překážková dráha pro nejmenší děti, atletický víceboj pro děti i dospělé, volejbalový a nohejbalový turnaj)

Zároveň také turisté postupně vyráželi na turistický pochod na Andrlův chlum a zpět, který jsme letos doplnili o vědomostní kvíz, kdy turisté po cestě nalézali obrázky známých českých sportovců, přičemž úkolem pro děti bylo uhodnout sportovní odvětví a pro ostatní pak jména sportovců. Po návratu pak turisté stejně jako v loňském roce obdrželi dřevěnou pamětní medaili. Celkem se na pochod vydalo a do cíle dorazilo 56 turistů. Cena byla vyhlášena pro nejrychlejšího, nejstaršího a nejmladšího turistu nebo turistku.

První sportovní disciplínou byla překážková dráha pro nejmenší děti (rok nar. 2013 a mladší), které se zúčastnilo celkem 15 malých sportovců. Všechny děti obdržely za své snažení malý dáreček.

Náročnou disciplínou se pak ukázal hlavně atletický víceboj, do kterého se nakonec kromě dětských kategorií zapojili i zástupci dospěláků. Probíhal od 10:00 do 13:00 hod. a závodilo se podle věkových kategorií ve třech disciplínách (hod pěnovým oštěpem, skok daleký a běh přes překážky), výsledky se sčítaly. Překvapením však bylo, že především ženy se nebály výzvy a odhodlaly se pokořit svá maxima.

Na start se nakonec postavilo celkem 55 dětí a 18 dospělých.

Zpestřením byly také hry pro děti připravené zástupci místní školy a také malování na obličej, které využily hlavně nejmenší děti.

V dopoledních hodinách se také urputně bojovalo na novém víceúčelovém hřišti, kde probíhal nohejbalový turnaj. Zúčastnilo se celkem 6 družstev. Na sousedním volejbalovém kurtu se zároveň postupně utkaly 4 týmy ve volejbalovém turnaji.

Od 13. hodiny pak následovaly běžecké závody dětí a mládeže, kterých se zúčastnilo celkem 36 dětských účastníků. Vrcholem sportovního snažení byl pak běžecký závod pro dospělé na Andrlův chlum a zpět v délce 12 km. S náročnou trasou se úspěšně "popralo" 13 dospělých běžců (10 mužů a 3 ženy) a také jeden z řad juniorů. Vítězem se stal Martin Moravec, který zde vytvořil rekord této tratě, když do cíle doběhl v čase 47:49 min.

Po hlavním běžeckém závodě odstartoval vzápětí lidový běh, kdy se na trať dlouhou 2 km vydalo 21 běžců ve věku od 6 do 61 let, pro všechny byl po doběhu připraven pamětní list.

V 18:00 hodin bylo zahájeno slavnostní vyhlašování výsledků jednotlivých disciplín, sportovci již mohli odpočívat a zároveň potleskem ocenit nejúspěšnější z nich. Během vyhlašování oddíly TJ předvedly svá vystoupení. Postupně bylo možné shlédnout tři tanečky mladších žákyň, působivé vystoupení oddílu gymnastiky a dále rytmickou skladbu starších žen TJ.

S klidným svědomím můžeme říct, že se letošní akce nadmíru očekávání vydařila a to především díky všem organizátorům, kteří celý den zajišťovali hladký průběh všech závodů. Nemalý dík pak také patří všem našim partnerům akce, kteří nám finančně přispěli a my tak mohli pořídit ceny pro závodníky.

Pro nás jako organizátory je pak velkou odměnou vidět unavené, ale spokojené, sportovce, nadšení dětí i dospělých při samotných závodech a vůbec dobrá nálada, která nás provázela během celého sportovního dne a ke které jistě přispělo i krásné slunečné počasí.

Děkujeme tímto všem účastníkům a budeme se těšit opět při sportu na 3. ročníku našeho sportovního dne v roce 2019.

Fotogalerie z akce zde: https://atletikadlouhatrebova.rajce.idnes.cz/2._rocnik_Sportovniho_dne_s_Telovychovnou_jednotou_Dlouha_Trebova_16.06.2018/

Video z akce zde: